KONST / Litografier / Färglitografi 14743360
nr 1474 3360
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Sydländsk gata. Signerad, numrerad 165/260. Färglitografi, bildmått: 37x50 cm, yttermått inklusive ram: 57x69 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
300 kr
Såld:
200 kr
måndag 13 juni 2022
kl 20:48:37
150 kr
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren